Kopiowanie treści zabronione

Seks a marihuana

Jakość seksu zależy od wielu czynników. Od lat szuka się sposobów na to, by uczynić go lepszym. Nawet marihuana jest tutaj brana pod uwagę. Co na ten temat mówią przeprowadzane badania i doświadczenia osób, które z właściwości marihuany korzystały?

Wpływ marihuany na jakość życia seksualnego

Istnieją opinie, że seks po marihuanie jest lepszy. Badania na ten temat przeprowadzono w Stanach Zjednoczonych i tam aż 67% ankietowanych potwierdziło ten fakt. Nie brakuje jednak i doniesień na temat tego, że marihuana może negatywnie wpływać na jakość pożycia. Wielu badanych zaobserwowało, że dochodziło u nich do wcześniejszego wytrysku. Inni twierdzili, że ich libido w czasie zażywania marihuany niepokojąco spadało. Tych opinii nie potwierdzają doświadczenia tych, którzy twierdzą, że dzięki marihuanie mieli więcej partnerów seksualnych.

Zdania w tej kwestii są podzielone. Jedyny słuszny wniosek jest taki, że to, jak marihuana wpływa na jakość seksu, zależy od indywidualnych przypadków. Czasem może ona pomagać, przyczyniając się do rozluźnienia i większej ochoty na seks, ale równie dobrze może obniżać jakość seksu.